Co je to vlastně svoboda?

Tak jsme se na srazu ze školy bavili na téma, co je to svoboda. A někdo řekl, že SVOBODA, ŽE JE ZDRAVÍ. Já jsem pak o tom přemýšlela, co si vlastně každý člověk představuje pod pojmem svoboda - já jsem svobodný, já chci být svobodný.

Svoboda nejsou peníze, i když si to hodně lidí myslí. Že když mají peníze, jsou svobodní a mohou si hodně dovolit. A čím více peněz mají, tím více si mohou dovolit a tím více si myslí, že jsou svobodnější.

Peníze, ty jsou jenom takovým nástrojem k tomu, abyste si umožnili dělat věci, ze kterých jste šťastní, které vás baví. A pokud tohle neumíte, tak, i když máte peníze, nejste šťastní. Někteří lidé dovedou být šťastní i bez peněz a cítí se volní a svobodní. A jasně, že zdraví je velice důležité, bez toho mnoho věcí nejde. Ale jsou lidé handicapovaní, postižení a přitom dělají velké věci a jsou přitom šťastní a spokojení. Takže svoboda asi nejsou peníze, i když jsou potřeba.

Přemýšlej o tom, co právě PRO TEBE znamená svoboda, co je to u tebe nebo co bys chtěl(a) mít, dělat, aby ses cítil/a svobodný(á)?

Tak zdraví je asi nejdůležitější pro každého, bez něj spoustu věcí nejde. To je naprosto jasné.

Pro mě, kromě toho zdraví, je svoboda to, že už spoustu let nemám šéfa (už bych se asi nepřizpůsobila rozkazům šéfů a vedení), že už roky nejsem vázaná na každodenní vstávání do práce.

Je hezky, jedu na výlet a práci si udělám před a nebo potom. Mám celkem dostatek peněz a tak si klidně koupím, co se mi třeba zrovna zalíbí nebo pomohu tam, kde je to potřeba (myslím hlavně rodinu).

Je hezky, jedu pracovat na zahrady a svoji práci si vezmu s sebou a klidně si udělám, co potřebuji, na zahradě... nebo i na lodi (teda spíš pak někde na pláži).

Když chci jet na dovolenou, nežádám už roky šéfa nebo se nedohaduji s kolegy, kdy kdo si ji může vzít a kolik dní. Prostě si ji naplánuji. V tom vidím tu svoji svobodu.

Je hezky, jedu si nafotit naše produkty. Někdy si je beru s sebou i na výlet, třeba do lesa. Takže i tohle je moje práce.

Pracovat mohu kdekoliv, kdykoliv a stačí mi mít u sebe telefon, třeba i foťák, tablet. Někdy teda potřebuji počítač nebo notebook, ale ne zrovna u vody. Ale tablet nebo notebook se dá použít i na zahradě.

Ale správně by to mělo vypadat tak, že ať jsi kdekoliv, nebudeš tam usilovně pracovat. Vyřídíš jen to nejnutnější. Tvůj tým by měl být samostatný a pracovat sám.

Nemysli si zároveň, že když se dostaneš někam třeba na poslední, devátou pozici, že už nemusíš nic dělat a že se ti pohrnou peníze samy. Takhle to taky nejde. Pracovat je potřeba stále. I když ne tak, jako na začátku, kdy si tu svoji firmičku začínáš budovat.

Práce je tu pořád, později už je jiná, už se spíše soustředíš na to, co vylepšit, co se kde ještě dalšího nového naučit a předat to svým lidem. Také třeba dojde k tomu, že musíš něco změnit, něco dělat jinak, protože to úplně nefungovalo.

MLM, jak se říká, je na celý život a tak to každého nutí jít stále dál a dál se učit nové věci a dál se rozvíjet.

facebook

KONTAKTY
+420 603 193 647
jitka@jitkakopincova.cz
SLEDUJTE NÁS 
+420 603 193 647 jitka@jitkakopincova.cz

U NÁS NAJDEŠ I DOPLŇKY STRAVY BEZ

Naše produkty pro zdraví jsou na trhu již více jak 20 let a přesto o nich ještě většina lidí neví a nevyzkoušela je, i když mají zdravotní problémy. Spousta lidí má problémy s klouby, nadváhou, cukrovkou a imunitou, nic jim na to nezabírá. Tak pojď mezi nás! Vyzkoušej je, třeba pomohou tobě i lidem okolo a určitě si je oblíbíš.